Login / Registration

Go to Zjedz.my | For restaurants
4.6 (569)

MUND

Table reservation
Upcoming hours today:

Hurry up! Recently, 76 people booked a table at this restaurant

Canaletta 4
00-099 Warszawa
Polska
Closed · opening: 12:00
  • Monday: 12:00 - 22:30
  • Tuesday: 12:00 - 22:30
  • Wednesday: 12:00 - 22:30
  • Thursday: 12:00 - 22:30
  • Friday: 12:00 - 22:30
  • Saturday: 14:00 - 22:30
  • Sunday: 14:00 - 22:30
The restaurant has been recognized by Michelin Guide
Types
Restaurant
Cuisines
Tags
Parking on the street Vegan Meals Facilities for the disabled Lunch Alcohol Breakfasts Vegetarian Meals Pets are welcome Unique interiors Wi-fi Card payment Central location
Meals
Supper Brunch Dinner Breakfast
Network
Puro
10 restaurants

MUND

Warszawa European 64 comments 4.6 (569) Instant confirmation

It's not about trend, it's about our heritage.

Hurry up! Recently, 76 people booked a table at this restaurant

About us

Experience the eating and drinking traditions of the North, and let us serve you the best of its iconic vibes.
Nibble on a smørrebrød.
Have some fresh Nordic fish.
Treat yourself to a schnitzel or cod
Stop by for Danish baked goods for a slow morning breakfast, all while enjoying the aesthetics of simple, honest, and straightforward plates.

Zjedz.my customer reviews

64

Mocne strony według gości

  • Wysoka jakość i smak serwowanych potraw, które są oceniane jako wyśmienite i artystycznie podawane.
  • Przepiękny, klimatyczny i nowoczesny wystrój wnętrz, sprzyjający kameralnej atmosferze.
  • Profesjonalna, życzliwa i pomocna obsługa, często wymieniana jako ogromny atut restauracji.
  • Ciekawa, sezonowa karta menu oferująca interesujące pozycje, w tym szeroki wybór napojów i win.
  • Atrakcyjna lokalizacja w prestiżowym hotelu, idealna na spotkania towarzyskie oraz specjalne okazje.
1 year ago about the restaurant MUND

Byłyśmy w tym miejscu 8 marca z koleżankami. Bardzo piękne wnętrze i mili kelnerzy, co jest bardzo ważne. Dobry wybór win. Opinie na temat jedzenia różnią się 50/50. Sałatka i tatar - pyszne. Chleb z masłem i ostrygi nie są smaczne. Ostrygi są trochę dziwne, w menu nie podano odmiany, a sos do ostryg jest zbyt kwaśny i nie jest przyjemny. Ale Negroni byl bardzo dobry

Byłyśmy w tym miejscu 8 marca z koleżankami. Bardzo piękne wnętrze i mili kelnerzy, co jest bardzo ważne. Dobry wybór win. Opinie na temat jedzenia różnią się 50/50. Sałatka i tatar - pyszne. Chleb z masłem i ostrygi nie są smaczne. Ostrygi są trochę dziwne, w menu nie podano odmiany, a sos do ostryg jest zbyt kwaśny i nie jest przyjemny. Ale Negroni byl bardzo dobry

1 year ago about the restaurant MUND

Не разрешили сделать фотографию, отношение к заведению упало на 0, больше не придем

Не разрешили сделать фотографию, отношение к заведению упало на 0, больше не придем

1 year ago about the restaurant MUND

Jestem na tak, bardzo fajne miejsce!

Jestem na tak, bardzo fajne miejsce!

1 year ago about the restaurant MUND

Не вкусно

Не вкусно